Provozované služby

Aktuality

Sbírka pro rodiny výsadkářů, padlých v Afghánistánu

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

CHARITY ČESKÁ REPUBLIKA

            

Praha, 10. července 2014

Charita ČR vyhlašuje sbírku pro rodiny výsadkářů, padlých v Afghánistánu

 

Z podnětu druhů ve zbrani čtyř padlých a jednoho raněného výsadkáře vyhlašuje Charita Česká republika veřejnou sbírku na pomoc příbuzným těchto statečných mužů.

 

Čtyři čeští výsadkáři zahynuli při atentátu v úterý 8. července na misi v Afghánistánu. Pátý výsadkář byl těžce raněn a lékaři ho již čtyřikrát operovali. Na počest padlých se v poledne rozezněly po celé zemi sirény a zvony.

 

Sbírkový účet:

Finanční dary je možné posílat na účet Charity ČR číslo účtu 44665522/0800 u ČS, variabilní symbol916 (pomoc rodinám v tíživých situacích).

 

Finanční sbírka byla vyhlášena na základě podnětu vojáků ze 41. mechanizovaného praporu ze Žatce a 43. výsadkového praporu z Chrudimi (oba útvary jsou součástí 4. brigády rychlého nasazení).


„Sbírka je zamýšlena jako výraz ocenění práce výsadkářů a principů svobody a demokracie, které hájili,“ uvedl vojenský kaplan 4. brigády rychlého nasazení Žatec kapitán Petr Fiala.

 

„Jménem Charity ČR vyjadřuji hlubokou soustrast pozůstalým rodinám. Současně je pro nás velikou ctí, že si výsadkáři vybrali pro otevření sbírky právě naši organizaci. V rámci solidarity se zříkáme zákonné 5 % režie sbírky ve prospěch pozůstalých rodin a raněného výsadkáře,“ uvedl Lukáš Curylo, ředitel Charity ČR.

 

Další informace:

Jan Oulík, tiskový mluvčí, oddělení pro tisk a komunikaci, tel. 603 895 984, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
František Coufal, vedoucí oddělení pro tisk a komunikaci, tel. 731 598 790, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.